Logo ONE Reality

One reality
Realitní kancelář
info@onereality.cz
Tel.: +420 777 207 277
Tel.: +420 77 REALITY 

 
  Srubové stavby   -   Log Houses   -   Holzblockhaeuser

Hlavní stránka | Vložte poptávku | Nabídněte nám | Služby | O nás | Kontakt   

Stránky ONE Reality - Sruby - O srubech

Roubené a Srubové stavby

Proč roubené či srubové stavby

Naše roubené a srubové stavby představují zdravé, komfortní a přirozené bydlení, díky návratu k přírodním materiálům a použití výhradně přírodně rostlého masivního dřeva z Orlických hor.

Nejpřirozenější z domů zhotovovaných z obnovitelných zdrojů - ze dřeva, je masivní srubová stavba. Jedinečnou atmosféru této stavby a tohoto způsobu bydlení, člověk pocítí hned, jakmile vstoupí do srubového domu! Díky přirozenému dýchání dřeva se vytváří v obydlí jedinečné přírodní klima, které má positivní vliv na psychiku člověka, a to i díky vzhledu dřeva jako je barva, vůně apod. Dřevo vytváří v domovech příjemnou atmosféru, pocitově působí teple (fyzicky i psychicky), ale hlavně spojuje uživatele srubových staveb nepřímo s přírodou, nabíjí člověka pozitivní energií a přispívá k psychické pohodě člověka!

Výstavba a konstrukce

Naše firma se zabývá stavbami rodinných roubených a srubových domů, které jsou celoročně obyvatelné, dále i roubených a srubových chat, rekreačních objektů, zahradních domků, altánů a dalších roubených a srubových doplňků dle přání zákazníka, jako je např. zahradní nábytek, apod.

Stavby realizujeme především podle individuálních představ a požadavků klienta. Naše technologie umožňuje klientovi různé způsoby dokončení interiéru, od klasické dřevené konstrukce až po sádrokartonové úpravy stěn. Další možností je vybrat si stupeň rozestavěnosti stavby, který je možný si dokončit i svépomocí. Naše stavby dokážeme architektonicky doplnit interiérovými prvky, krby, atd., doplnit konstrukcemi ze sádrokartonu apod. Proti tomu je možno navrhnout takové řešení, kdy je např. stavba dokončována postupně, podle toho, jak se vyvíjí požadavky a možnosti klienta.

Po podpisu smlouvy a vyhotovení projektové dokumentace, následuje realizace stavby, která trvá 3 až 4 měsíce, na základech vyhotovených zákazníkem, které však mohou být i součástí dodávky. Životnost těchto staveb se odhaduje na 100 a více roků na základě použitých ochranných prvků.

Všechny srubové stavby provádíme výhradně z ručně odkorněné kulatiny. Dřevo si tím zachovává svou přirozenou hladkost a křivost, odolává lépe škůdcům, přírodně-klimatickým podmínkám, je požárně odolnější a dosahuje výrazně vyšší životnosti než trámy s obdélníkovým průřezem.

Roubené či Srubové domy a stavby stavíme z kvalitního převážně smrkového dřeva nebo na přání i z jiného druhu dřeva (např. modřín, apod.).

Pokud se rozhodnete pro Roubenou či Srubovou stavbu nebo naopak ještě váháte s výběrem svého domu, rádi si s Vámi sjednáme schůzku a prodiskutujeme vše co Vás zajímá a rádi zodpovíme veškeré Vaše dotazy. Poradíme Vám při výběru vhodného tvaru, velikosti a umístění roubenky či srubu na daném pozemku, s velikosti profilu trámů a kulatiny vhodných na roubenou stavbu či srub v dané lokalitě a dalších věcech potřebných při výstavbě roubenky a srubu, tak aby roubenka či srub plně zapadl do místního prostředí a byl tak nejen Vaší chloubou, ale i ozdobou místa kde bude stát.

Dle Vašeho přání můžeme také zajistit projektovou dokumentaci ke stavbě, která bude splňovat všechna potřebná kritéria, vč. zakreslení a umístění na daném pozemku.

Cena roubených a srubových staveb

Orientační cena stavebních prací na hrubé stavbě se pohybuje v rozmezí 6 000 – 12 000 Kč/m2 zastavěného prostoru (nebo 15 000 - 17 000 Kč/m3 postavené dřevěné konstrukce). Cena je závislá na mnoha okolnostech (roubené, srubové či zděné příčky, velikost a členitost místností, roubené či srubové detaily, apod.). Cena stavby na klíč je přibližně 2 - 2,5 krát dražší než hrubá stavba.

Na základě zkušeností doporučujeme nejdříve osobní schůzku s prohlídkou již postavené srubové stavby a při následném ujasnění velikosti a členitosti roubené či srubové stavby Vám rádi vypracujeme cenovou nabídku.

Webdesign by Scarab