Logo ONE Reality

One reality
Realitní kancelář
info@onereality.cz
Tel.: +420 777 207 277
Tel.: +420 77 REALITY 

 
  Srubové stavby   -   Log Houses   -   Holzblockhaeuser

Hlavní stránka | Vložte poptávku | Nabídněte nám | Služby | O nás | Kontakt   

Stránky ONE Reality - Sruby - Úvod

Roubené a Srubové stavby - Úvod

Budoucnost stavebnictví patří bezpochyby stavebním technologiím šetřícím energii. Dřevo je tou správnou volbou nejen proto, že je jedinečnou obnovitelnou surovinou, ale také proto, že nabízí celou řadu vynikajících stavebně technických vlastností. Moderní stavby na bázi dřeva bez problémů splňují stoupající stavebně fyzikální požadavky tepelné, vlhkostní a zvukové i požární ochrany.

Již po dlouhá staletí provází lidstvo stavby ze dřeva jako základního stavebního materiálu pro stavbu svých příbytků a domů. Dřevo jako stavební materiál nezatěžuje životní prostředí a při jeho opracování je zapotřebí minimum energie ve srovnání s jinými stavebními materiály. Dřevo na rozdíl od jiných umělých materiálů „dýchá“, kdy miliardy drobných buněk ve dřevu umožňují neustálou obnovu vzduchu uvnitř. Roubené či srubové stěny regulují vlhkost tím, že jí buď absorbují či naopak uvolňují podle venkovních podmínek a udržují tak vlhkost uvnitř na optimální hodnotě (50-60%). Dřevo se nenabíjí elektrostatickou elektřinou a nepodporuje tudíž víření prachu v místnosti, což ocení především lidé trpící alergiemi. Dřevo má výborné tepelně-izolační vlastnosti, odbourává pachy, pomáhá neutralizovat vliv geopatogenních zón, částečně pohlcuje prach a v neposlední řadě nabíjí člověka pozitivní energií a přispívá k psychické pohodě člověka!

Díky těmto všem skutečnostem je dřevo jako stavební materiál dosud nenahraditelný a také proto má dřevo nezastupitelné místo ve stavebnictví.

Webdesign by Scarab